Perşembe , Nisan 18 2019
Ana Sayfa / Hata Çözümleri / LoL Bağlantı Hatası Çözümü

LoL Bağlantı Hatası Çözümü

League Of Legends oyununda en sık karşılaşılan ve çözüm aranan hatalardan birisi olan LoL Bağlantı Hatası, birçok sebebe bağlı olmakla birlikte; bazı sebepler çözülmüş bazıları ise, henüz ne olduğu bilinmeden çözümler üretilmiştir. Temel olarak karşınıza çıkan, en fazla karşılaştığınız ve olası karşılaşabileceğiniz Lol bağlantı hatası çözümü sizinle birlikte, birçok oyuncunun da kurtarıcısı olacaktır. Şimdi karşılaşmadığınız için şanslı olabilirsiniz ancak, bilgisayarınızın eski olmasından tutun; bir dosyayı yanlışlıkla silmenizle bile oluşacak problemler başınızı ağrıtabilir.

Giriş Hatası

Oyuna girerken karşınıza çıkabilecek olan “Connection Failure: Unable of connect to the PVP.net server” ibaresini gördüğünüz zaman aklınıza iki seçenek gelmelidir. Birincisi; sunucular bakımda olabilir ki, bu durumda hiçbir şey yapamazsınız. İkinci kısım ise; bilgisayarınızla ilgili oluşan bir problem kaynaklı olacaktır.

Çözümü ise; ilk olarak Başlat’a tıklayın. Karşınıza çıkan arama butonuna, ‘’cmd’’ yazıp, aratın. Daha sonra karşınıza çıkacak ekrana net start w32time ve w32tm/resync komutlarını yazın. Daha sonra Windows’un güncel olduğundan emin olun. Windows güncelliğini, bilgisayarım bölümünden kontrol edebilirsiniz. Daha sonra, bilgisayarınızın güvenlik duvarını kapalı konuma getirip, 2099 portu açarak; LolClient.exe dosyasını güvenlik duvarınız için güvenli hale getirmeniz, sorununuzu çözecektir.

Lol Failed to Connect Replay Hatası

Lol bağlantı hataları arasında en popüler olanlardan biriside Failed to Connect Replay hatasıdır. Bu sorunun çözümü için ise; Windows Güvenlik Duvarını kapatın. Temp ve Internet Temp Dosyalarını tamamen silin. Herhangi bir anti virüs veya güvenlik programınız var ise; onları da kapalı hale getirmelisiniz. Ardından Internet Explorer’ı açarak, dosya sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak ‘’Çevrimdışı Çalış’’ seçeneğini uygulayarak, sorunu çözebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LoL DirectX Hatası Çözümü - Bilinmeyen Bir DirectX Hatası başlıklı makalemizde bilinmeyen bir directx hatası, bilinmeyen bir directx hatasından ötürü league of legends ve bilinmeyen bir directx hatasından ötürü league of legends çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pes 2015 Tam Ekran Yapma – Nasıl Yapılır?

Pes 2015 oyuncularını çileden çıkartan Pes 2015 tam ekran sorunu çözümünü bu yazımızda ele alacağız. Hatanın çözümü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*