Perşembe , Mart 21 2019
Ana Sayfa / Hata Çözümleri / LoL DirectX Hatası Çözümü – Bilinmeyen Bir DirectX Hatası

LoL DirectX Hatası Çözümü – Bilinmeyen Bir DirectX Hatası

LoL oyunu herkesin bildiği gibi online, yani çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyundan çıkmanız, yalnızca size değil; takımınızda yer alan 4 kişiye de zarar verecektir. Bu gibi sorunların başında ise; oyunun tam ortasında karşınıza çıkan ‘’Bilinmeyen Bir DirectX Hatasından Ötürü’’ şeklinde başlayan ibare karşısında oyundan atılmanız gelmektedir. AFK (Away From Keyboard) konumuna geçeceğiniz bu hata, can sıkıcı bir hal aldı. Lol DirectX hatası çözümü hakkında bilgi vereceğiz ancak; oyunda yaşanan bu hatanın temeli, genel bir problemdir. Şimdi dilerseniz, çözümlere geçelim.

İlk olarak çözümün ana sebebi olarak görülen DirectX’i güncellemeyle başlayalım. Başlat>dxdiag adımlarını takip ederek, DirectX sürümünüzü öğrenebilirsiniz. Piyasadaki son sürüm ise; problem yok demektir. Ancak değil ise; güncellemenizde fayda var. Son sürümü indirmeniz gerekecektir.

Lol DirectX hata çözümü için gerekli olabilecek ikinci adım ise; ekran kartınızın güncellenmesidir. Tüm donanımlarda olduğu gibi; ekran kartlarında da driver güncellemeleri mevcuttur. Eğer ekran kartınızı güncellemediyseniz, böyle bir problemle karşılaşmanız olasıdır. Ekran kartınızın marka ve modelini arama motoruna yazarak, son sürümünü indirip kurabilirsiniz.

Son olarak halen daha devam eden bu problem için, LoL Client’ini açıktan sonra sağ üst tarafta bulunan soru işareti (?) imgesine tıklayarak, açılan sayfadaki ‘’Onar’’ bölümüne basın. Tüm adımları eksiksiz yaptıktan sonra, problemin çözüldüğünden emin olabilirsiniz. Halen daha çözülmediyse, ekran kartınızda kalıcı bir problem meydana geldiğinden emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pes 2015 Tam Ekran Yapma - Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde pes 15 tam ekran, pes 15 tam ekran hatası ve pes 2015 tam ekran nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pes 2015 Tam Ekran Yapma – Nasıl Yapılır?

Pes 2015 oyuncularını çileden çıkartan Pes 2015 tam ekran sorunu çözümünü bu yazımızda ele alacağız. Hatanın çözümü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*