Salı , Nisan 23 2019
Ana Sayfa / Hata Çözümleri / Lol Oturum Açma Hatası Çözümü

Lol Oturum Açma Hatası Çözümü

League Of Legends, yani LoL oyununda en fazla karşılaşılan hatalardan birisi olan Lol Oturum açma hatası, birçok oyuncuyu çileden çıkartıyor. Durup dururken, bir anda oturum açma hatasıyla karşılaşanların çözmekte zorlandığı bu konuya, hep beraber değineceğiz. Aslında oldukça basit bir çözümü olan, ancak biraz daha detaya inerek, sorunu tamamen çözmenizde yarar var.

Lol oturum açma hatasının ilk olarak sebebine bakalım. Bildiğiniz gibi online oyunların neredeyse tamamı Client üzerinden çalışmaktadır. Lol Client’i ise; Internet Explorer üzerinden çalışmaktadır ve sertifikayı bu şekilde tanımlamaktadır. Ancak Internet Explorer’ın yavaş olması sebebiyle, insanlar farklı tarayıcılar kullanmaktadır. Farklı tarayıcıları varsayılan tarayıcı olan belirlemeniz, bu problemin ana sebebidir.


Çözümüne gelecek olursak; ilk olarak Internet Explorer’ı açın. Daha sonra, ayarlar bölümüne veya kısa yolu olan CTRL + X tuşlarına birlikte basın. Internet seçeneklerine tıklayarak, güvenlik sekmesine basın. Gelişmiş Ayarları Yükle kısmının altında yer alan ‘’Sıfırla’’ bölümüne basarak, Internet Explorer’ın ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan, ‘’Eşleşmeyen Sertifika Adresi İçin Uyarı’’ yazısında yer alan tick işaretini de kaldırdıktan sonra, probleminiz çözülecektir. Unutmadan, varsayılan tarayıcınızı Internet Explorer yapmayı unutmayın. Bu işlem için ise; Internet Explorer’ı açmanız yeterli olacaktır. Uyarı ekranını onayladığınız zaman varsayılan tarayıcı yapmış olursunuz.

Daha basit, ancak kesin olmayan Lol oturum açma hatası çözümü ise; League Of Legends Client’ini açtıktan sonra, Internet Explorer’ı da açıp, oyuna girin. Her seferinde aynı işlemi tekrarlarsanız, problem çözülecektir. Hepinize iyi oyunlar dilerim.

Bir önceki yazımız olan LoL Bağlantı Hatası Çözümü başlıklı makalemizde bağlantı hatası: pvp.net sunucusuna bağlanılamıyor., failed to connect replay ve lol bağlantı hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pes 2015 Tam Ekran Yapma – Nasıl Yapılır?

Pes 2015 oyuncularını çileden çıkartan Pes 2015 tam ekran sorunu çözümünü bu yazımızda ele alacağız. Hatanın çözümü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*