Çarşamba , Nisan 17 2019
Ana Sayfa / Oyun Haberleri / GTA 5 Gizemleri

GTA 5 Gizemleri

Kısa zaman önce yazdığımız yazıda GTA 5’in satış rekorları kırarak satılmaya devam ettiğinden bahsetmiştik. Oyuncuları kendine hayran bırakan GTA 5 heyecanı oyunun hikayesi bittikten sonra bile bitmiyor. Oyunu oynayan ve hikayeyi bitiren kişiler Vinewood’da başka bir son derece ilginç olaylarla karşılaşıyor.

Daha önceki GTA serilerinde de sıkça rastladığımız uzaylılar, Kocaayak v.b. doğaüstü olaylar ve efsaneler GTA 5’te de karşımıza çıkıyor. Bakalım GTA 5’te ne gibi gizemli olaylar var.

Bu yazımızda sizlerle GTA 5’te öne çıkan gizemleri paylaşmaya çalıştık. Gözümüzden kaçan veya henüz keşfedilmemiş gizemler olabilir. Bulduğunuz gizemleri aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Kocaayak (Bigfoot)

GTA severler San Andreas çıktığında ortaya atılan Kocaayak söylentisini hatırlayacaktır. Bu söylenti üzerine çeşitli video siteleri üzerinde pek çok sahte video bile paylaşılmıştı. Ancak bu sefer Kocaayak gerçek oluyor ! GTA 5’teki bir görevde termal kamera kullanımı sırasında Kocaayak’ı bir süreliğine görebiliyoruz. Kocaayak videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haritadaki Gizemler

Serinin önceki oyunlarında haritanın çeşitli noktalarında sürprizlerle karşılaşabiliyorduk. Aynı özellik GTA 5’e de eklenmiş. Eğer oyunun “Collector’s Edition” sürümüne sahipseniz Blueprint haritasını ultraviyole ışığa tutarak haritadaki gizemli noktaları görebilirsiniz.

Donmuş Uzaylı Cesedi

Oyundaki ilk “Prologue” görevinizde donmuş bir nehrin kenarına gitmeniz gerekiyor. Görev esnasında eğer nehrin belli bir bölümüne dikkatlice bakarsanız, buzun altında donmuş bir uzaylı cesedi görebilirsiniz. Donmuş uzaylı cesedi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Zombi

Artık bir klasik haline gelmiş ve pek çok oyun,film ve dizide karşımıza çıkan zombilere GTA’da da rastlamamız mümkün. Hatta yapımcılar işi biraz abartarak sokaktaki zombiyle konuşabilmemizi bile sağlamış.

Gordon Tepesi’ndeki Hayalet

Eğer gece 23.00 – 00.00 arasında Mt. Gordon’ın tepesine giderseniz, Gordon Tepesi’ndeki hayalet ile karşılaşabilirsiniz. Hayaleti sadece uzaktan görebiliyoruz, kendisine yakınlaştığımızda ise kayboluyor.

Bu yazımızda sizlerle GTA 5’te öne çıkan gizemleri paylaşmaya çalıştık. Gözümüzden kaçan veya henüz keşfedilmemiş gizemler olabilir. Bulduğunuz gizemleri aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Microsof "Xbox One" İsminin Sebebini Açıkladı Resimli başlıklı makalemizde all in one, Bir ve Bu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

GTA Online’da Büyük Kampanya

Geçmişten günümüze büyük bir gelişim ve değişim yaşayarak geniş bir kitleye hitap eden GTA, online …

2 Yorumlar

  1. TinTin

    Trevor”un son hali ! Cemil İpekçi dizayn etmiş :)) GTA 5

  2. Yunus Emre

    DEnizin altında bir yaratık iskeleti var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*