Salı , Nisan 23 2019
Ana Sayfa / Oyun Haberleri / League of Legends Türkiye Büyük Finali 2014

League of Legends Türkiye Büyük Finali 2014

MOBA’nın ve eSpor’un sahip olduğu yükselişe istediğiniz kadar kayıtsız kalabilirsiniz. Bunu herhangi bir eleştiri ya da kınama amacıyla söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın. Kendimden yola çıkıyorum. Şahsen MOBA’ları görmemek için elimden geleni yaptım. Ligleri, spor etkinliklerini, çekişmeyi falan seven bir bünyem yok. Ben co-op seviyorum ve bunu açıkca dile getiriyorum.

Ama Türkiye’de yapılmış en büyük oyun temalı etkinlik bir MOBA’dan, hatta tüm dünyada en çok oynanan oyun olan League of Legends‘tan gelince heyecanlanmama, bunu sevmeme gibi bir ihtimal yok. Diyorum ya, en yakın örneği benim bunun.

12 Temmuz’da İstanbul Ülker Sports Arena’da  gerçekleşen Türkiye Büyük Finali çok güzel anlar yaşattı bizlere. Ülkemizin belki de dünyanın dört bir yanından gelen 10 bin civarında izleyicinin her bir “KATLİAM” yazısında, her bir “DURDURULAMIYOR” başarısında kopardığı kıyametin kalp atışlarınızı hızlandırmaması imkansız. Bir tarafta Dark Passage taraftarları, diğer tarafta LoL’de DP’nin tekelinden yorulmuş insanlar. Aralarında Team Turquality taraftarları da var, WF de, HWA da. Ama aslında yapılan her hamlede tek bir şey için tezahürat yapıyorlar: League of Legends. Çünkü bu kadar büyüğü, bu kadar heyecanlı olanını buraya bir tek Riot Games getirdi. Bu organizasyon Türkiye için bir ilk oldu.League of Legends Türkiye Finali

Toplamda dört maçlık bir serinin içinde kavrulduk Türkiye Büyük Finali’nde. Oynanan ilk iki maçta galibiyete imza atan DP, maç öncesinde Team Turquality kaptanının gözdağı veren konuşmasına en güzel cevabı verdi. Agresif oyun tarzı nedeniyle ilk iki maçı kaybeden TT, cevabı üçüncü maçta verdi. O ana kadar skorun gidişatına dair tahminler DP’nin lehineyken TT’nin her bir hamlesinde salonun inleyişini duymanız lazımdı. Ama sakın buradan DP’ye karşı duyulan bir nefret olduğunu düşünmeyin. Dedim ya, insanlar tekelden hoşlanmıyor, değişiklik istiyorlar. Ama TT’nin zafer sevinci ne yazık ki kısa sürdü, DP ilk iki maçtaki performanslarına dönüp son maçı da alarak 3-1’lik skorla Türkiye Büyük Finali’nin şampiyonu oldu.

Burada final maçlarına eşlik eden başka etkinliklerden bolca bahsetmeyi de isterdim, belki de turnuvanın en büyük eksiği o konudaydı. Mevsim finallerine bir zamanlar dahil olan cosplay yarışması, artık yok. Ama Volkan Sanda Carpe Drum tarafından şampiyon seçim melodilerinden birini dinleyicilerle paylaşan etkileyici bir sahne şovu yapıldı. Üzücü olan, bunun bahsedilebilecek tek ancak keyifli olay olmasıydı. Onun dışında sadece maçlar, arasına sıkıştırılan röportajlar ve tanıtım videoları bekliyordu bizleri.

Yine de Riot Games, Ülker Sports Arena’yı 10 bin civarında oyuncuyla doldurarak yeri göğü inleten bir etkinlik yapabileceğini kanıtladı bizlere. Peki sırada neresi var? Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu “Uluslararası Uzay İstasyonu” diye küçük bir espri yapıyor bizlere, biz de şimdilik bu espriye gülüyoruz. Ama bundan beş sene önce eSpor için böyle bir etkinliğin Türkiye’de yapılacağı söylenseydi, ona da gülerdik. Tamam tamam, ilkinin espri olduğunun farkındayız ama, ana fikri anladınız işte.League of Legends Türkiye Büyük Finali

League of Legends Türkiye Finali

Bir önceki yazımız olan Euro Truck Simulator 2 - 1.11 Güncellemesi başlıklı makalemizde ets 2 1.11 nasıl olacak, ets 2 son sürüm ve ets 2 türkiye olacak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

GTA Online’da Büyük Kampanya

Geçmişten günümüze büyük bir gelişim ve değişim yaşayarak geniş bir kitleye hitap eden GTA, online …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*