Perşembe , Mart 21 2019
Ana Sayfa / Oyun Hileleri / Empire: Total War Hileleri ve Taktikleri

Empire: Total War Hileleri ve Taktikleri

Yazılarımıza uzun bir süre ara vermiştik. Bugün sizlerle 1700 ‘lü yıllarda geçen Empire: Total War oyununun hilelerini paylaşacağız. Serinin diğer oyunlarından farklı olarak deniz savaşlarının da eklendiği bu oyunda dünyanın kontrolünü ele geçirebilmek tek amacınız olacak. Geçtiği dönemin hiçbir detayını atlamayan oyunda siyasi çekişmeleri, Fransız Devrimini, yeni ulusların oluşumunu ve birçok savaşı sanki o dönemdeymiş gibi yaşamanız mümkün. Tüm bunlara ek olarak barutun bulunmasıyla yüzyıllar sonra savaş teknikleri değişiyor. Kara savaşlarında toplar ve silahlı askerler önem kazanıyor.

Serinin bu oyununda şehir yönetimi alanında önemli bir değişiklik yapılmamış. Şehirlerle ilgili yapılan en önemli ayarlama ise vergi konusundaki kolaylıklar. Tüm şehirlerinizin vergi seviyesini tek tıkla ayarlayabilmeniz mümkün. Bunun dışında vergileri insanların sınıflarına göre şekillendirebilmeniz mümkün. Zengin sınıfa ve işçi sınıfa farklı vergi oranları uygulayabilmeniz mümkün. Ancak bu değişiklikleri yaparken oluşabilecek yan etkileri de düşünmenizi tavsiye ederiz.
Empire:Total War Taktikleri
Tabii vergilerden sahip olduğunuz gelir hiçbir zaman yeterli olmuyor. Bu yüzden vergi gelirlerinin yanı sıra ticarete yönelerek ticari bir gelir de elde etmelisiniz. Bunun yolu komşularınızla ticaret anlaşmaları yapmaktan geçiyor. Ticaret yapabilmek için ticaret rotalarını düzenlemek, yollar ve limanlar yapmak zorundasınız. Bunları geliştirirseniz elde ettiğiniz gelir de artıyor. Konumuzun devamında Empire: Total War Hilelerini, Taktiklerini ve Minimum Sistem Gereksinimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca ufak bir not; oyunda Osmanlı Devleti de bulunmaktadır.

Empire: Total War Hileleri

 • İnşa kuyruğundaki emirleri tamamlamak için process_cq “şehir ismi” komutunu kullanın. Şehir ismi kısmına inşa kuyruğunun hangi şehirde tamamlanmasını istiyorsanız o şehrin ismini girin.

Empire: Total War Taktikleri

 • Sahip olduğunuz limanlarda bir tane bile olsa birlik bırakın. Bu sayede limana dayanan düşman gemileri sadece iskelenizi işgal edebilir ancak yağmalayamaz. Bu sayede tamir giderlerini düşürmüş olursunuz.
 • Rusya’nın tüm Karadeniz limanlarını ele geçirmeden Ruslar sizi rahat bırakmayacak. Bu yüzden bu limanlara önem verin.
 • Hindistan’da asilerin kontrolünde olan toprakları en kısa sürede ele geçirmeye çalışın. Unutmayın ki en zengin topraklar Hindistan’da.
 • Cebelitarık boğazı kimin kontrolünde ise ticaret konusunda o devlet söz hakkına sahiptir. Bu yüzden rahat ticaret yapabilmek için bu devletle ilişkilerinizi iyi tutmaya çalışın.
 • Diğer devlet arasındaki rekabetten faydalanmaya çalışın. Birbirine düşman olan devletlerden güçlü olanla ilişkileri sıcak tutun.
 • Savaşları kendiniz yönetin.

Empire: Total War Sistem Gereksinimleri

 • 2.4 GHz hızında tek çekirdekli işlemci.
 • 1GB RAM
 • 256MB DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı.

Empire:Total War Sistem Gereksinimleri

Bir önceki yazımız olan XBOX 360 İçin GTA V Hileleri başlıklı makalemizde gta 5 hileleri, gta 5 hilesi ve gta v hileleri indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

American Truck Simulator Hileleri ve İpuçları

Merhaba, bu yazımızda American Truck Simulator oynarken işinize yarayabilecek hileleri ve ipuçlarını paylaşacağız. ATS alıştığımız …

2 Yorumlar

 1. insan

  hile komutunu nasıl açacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*