Salı , Mart 26 2019
Ana Sayfa / Oyun İncelemeleri / Company of Heroes 2: The Western Front Armies İncelemesi

Company of Heroes 2: The Western Front Armies İncelemesi

Company of Heroes 2: The Western Front Armies, Company of Heroes 2 için çıkarılan ve kendi başına çalışabilen (yani ana oyuna sahip olmanız şart değil) ilk multiplayer paket. Bu paket ile oyunun odağı değişiyor ve Batı Cephesi daha aktif hale geliyor. 2. Dünya Savaşı’nın en karanlık günlerindeki en sert çatışmaların yaşandığı bu Batı Cephesi savaşları bu paket ile betimleniyor. Tamamen yeni iki yeni birlik olan, US Forces ve German Oberkommando West’in eklenmesi ile multiplayer savaşların yapısı tamamen yeni bir boyut kazanıyor.

Nefes Kesen 8 Yeni Harita

Açıklamakta yarar gördüğüm bir nokta var; “oyun içi eğitim” misali: Company of Heroes 2, geçen yıl haziran ayında çıkmış, 2. Dünya Savaşı’nın Doğu Cephesi’nde geçen tek kişilik oyun modunun yanı sıra, İllzeatre of War ve çevrim içi savaş modlarına sahip sağlam oyun dinamiklerine sahip bir strateji oyunu. Western Front Armies ise CoH2 olmadan da oynanabilen oldukça kapsamlı bir genişleme paketi. Bu pakette sekiz adet (aslında dokuz, saydım) multiplayer destekli haritasıyla birlikte ABD ve 1944’te ortaya çıkan Almanların Oberkommando West birlikleri olmak üzere iki dehşet ordu yer alıyor. Ana oyundaki 23 harita ve oyuncu yapımı 1000 küsur harita da paket içeriğinde yer alıyor. Benim gibi strateji oyunlarında zorlanan ve hızlı olmayan oyunculara göre de iki özellik eklenmiş: İlki öldürme-asist sayısı, galibiyet gibi rekabete dayalı puanlamalar yerine çok oyunculu modda en az beş dakika oynayıp maçlarını tamamlayanlara küçük ödüller dağıtan “War Spoils” sistemi. Bu ödüller de komutan, savaş bülteni gibi oyun içi yardımcı içerikler. Diğer özellik ise, Batı Cephesi birliklerini tek tek, rahatça tanımamızı sağlayan ve oyuna ısınmamıza imkan veren Tatbikat Sahası.Company of Heroes 2 Western Front Armies

Heyecan Dolu Çevrimiçi Savaşlar

Birlik demişken; ABD ordusunun kaynakları (insan gücü, cephane, yakıt) başlangıçta biraz daha fazla. Piyade birlikleri Oberkommando’ya göre daha çeşitli ve çok işlevli, tankları savunma açısından biraz daha zayıf ama daha hareketli. Cepheye gönderilip yaralı askerleri iyileştirme görevini yerine getiren ambulans (favori aracım oldu) var mesela, OKW’da ise iyileştirme işini güvenli bölgede yer alan destek aracı üstleniyor. OKW’in en büyük farkı da burada yer alıyor zaten; destek araçları sabit binalara dönüştürülüp iyileştirme, ağır makineli ile savunma gibi görevler yapa-biliyor. Sadece üç piyade birimi olan OKW’de, zırhlı araç ve ağır silah galerisi ise hem nitelik hem de nicelik bakımından gayet iyi durumda. Yüklü bir kaynak karşılığı tarihin en ünlü tanklarından Königstiger bile emirlerinize hazır hale geliyor. Tarihte değilse de 2. Dünya Savaşı oyunlarında Alman birliklerine sempati duyan bir oyunsever olarak OKW birimlerinin hoşuma gittiğini belirtmeliyim. ABD ordusunda ise bazı geliştirmelere, ek güçlere araç – bina değil teğmen, yüzbaşı gibi subaylar aracılığıyla ulaşılıyor.

Artık savaş sahnesinden çekilip eve dönme vakti: Company of Heroes 2 oyuncularına epeyce geniş ve doyurucu çok oyunculu içerik sunarken, CoH2 sahibi olmayan strateji sever oyunculara ise 8 yeni, 23 eski haritası, Batı Cephesi’nde çarpışan iki büyük ordu aracılığı ile seferberlik çağrısı yapıyor Western Front Armies.  Siz değerli okurlarımızın da oyunla ilgili yorumlarını bekliyoruz !Company of Heroes 2 Western Front Armies İncelemesi Company of Heroes 2 Western Front Armies İncelemesi

Bir önceki yazımız olan Plants vs Zombies Garden Warfare İncelemesi başlıklı makalemizde Plants vs Zombies Garden Warfare ve plants vs zombies incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Assassin’s Creed: Rogue Ön İncelemesi

Assassin’s Creed serisinin bir diğer oyunu olarak ortaya çıktı Rogue. Milyonlarca PS3 ve Xbox360 sahibinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*