Perşembe , Nisan 18 2019
Ana Sayfa / Oyun İncelemeleri / Watch Dogs İnceleme

Watch Dogs İnceleme

Ubisoft, çıkarttığı her oyunda zirveyi hedefleyen bir oyun firmasıdır. Bu yüzden yeni oyunlarında farklılığı korumak adına yeni güncellemeler yapar. Yeni oyunları Watch Dogs da farklı özellikleri ve kendine has öyküsüyle dikkat çekmeyi başardı. Assasian’s Creed oyunundaki başarılarını bu oyunda da yakalayan firma daha çok GTA serilerine benzer bir oyun çıkardı.

Oyunda karakterimiz tabiri caizse bir “Hacker” rolünü üstleniyor. Karakterimiz Aiden Pearce, küçük yaşlarda çok kötü olaylar ile yüzleşmiş, kuzeni ile birlikteyken saldırıya uğramış ve kuzeni öldürülmüştür. Tabi Aiden da hemen intikam yeminini etmiş ve o katili bulmaya ant içmiş. Evet, oyunumuzdaki ana görev katili bulmak. Ama bunu gizli bir şekilde yapmamız gerekiyor. Çünkü Aiden ailesini bu işin içine karıştırmak istemiyor.

Oyun grafik açısından oldukça iyi durumdadır. Aynı zamanda yer aldığımız dünyada ayrıntılar ile doludur ve her ayrıntı kontrol edilebilmektedir. Aiden bir hacker olduğu için elektronik aletlerin yapısını bozarak istediği gibi düzenleyebilmektedir. Örneğin trafik lambalarını bozabilir, bankaları hackleyebilir ya da hareketli köprülerin düzenini baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Kısacası bir hackerın yapabileceklerinden fazlasını yapabilirsiniz.

Oyun içerisindeki keyif veren görevler oyundan daha çok zevk almamızı sağlıyor. Örneğin çok önemli bir partiye katılacak olan birisini öldürmek için partinin bulunduğu binanın komple elektriklerini hackleyerek kapatıyoruz. Daha sonra binanın içerisine girip susturuculu silahımızla kimse anlamadan hedefimizi öldürebiliyoruz. Kısacası oyunun her anında atraksiyon var ve oyuncuyu kendine bağlayabiliyor. Eğer henüz oyunu oynama fırsatınız olmadıysa mutlaka bir kez olsun oynamanızı öneririm. İddia ediyorum başından kalkamayacaksınız.

Watch Dogs İnceleme Watch Dogs Hacker

Bir önceki yazımız olan Sniper Elite 3 İnceleme başlıklı makalemizde keskin nişancı oyunları, sniper elite 3 afrika ve sniper elite 3 çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Assassin’s Creed: Rogue Ön İncelemesi

Assassin’s Creed serisinin bir diğer oyunu olarak ortaya çıktı Rogue. Milyonlarca PS3 ve Xbox360 sahibinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*